Jest 30 produktów.

Pokazano 1-30 z 35 pozycji

Aktywne filtry

Mobilizacja i Fizjoterapia

Narzędzia do fizjoterapii i mobilizacji jako skuteczna forma regeneracji mięśni i nie tylko

W ostatnich latach wzrosło spore zainteresowanie aktywnością fizyczną, ale i samoświadomością ciała, a to powoduje większe zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju narzędzia do fizjoterapii nawet w zaciszu własnego domu. Mobilizacja i fizjoterapia to kategoria obejmująca szereg akcesoriów przynoszących ulgę w walce z bólami mięśni, w regeneracji przeciążeń i wielu innych dolegliwościach spowodowanych intensywnym wysiłkiem, trybem pracy czy wadami wrodzonymi.

Roller i piłka do masażu, czyli akcesoria o szerokich zastosowaniach rehabilitacyjnych

Rolowanie tkanek miękkich przynosi niesamowitą ulgę w przypadku dolegliwości bólowych czy silnych napięć mięśniowych wywołanych intensywną aktywnością fizyczną i nie tylko. Obecnie wałki do masażu znajdują swoje zastosowanie nie tylko w gabinetach fizjoterapeutów, ale i na siłowniach czy salach fitness. Roller może być stosowany na co dzień przez osoby w każdym wieku i ma na celu m.in:

  • rozluźnienie napiętych tkanek,

  • regenerację mięśni poprzez stymulację układu krążenia,

  • zmniejsza ryzyko urazów oraz przeciążenia mięśni,

  • poprawia mobilność i wpływa na uelastycznienie stawów.

 

Oferujemy również roller dla dzieci optymalnie dopasowany względem rozmiaru, ale i miękkości. Sprawdzi się doskonale podczas rozgrzewki i aktywacji mięśni przed aktywnością fizyczną. Wpływa na mobilność, rozluźnienie oraz regenerację tkanek miękkich. Może być stosowany przez dzieci od 6 roku życia.

Oferujemy także piłki do masażu stanowiące alternatywę dla rollerów. Swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim do masażu kręgosłupa bądź powięzi. Skutecznie rozluźniają napięte mięśnie oraz niwelują ból występujący w konkretnych obszarach ciała. Piłki do masażu przeznaczone są dla sportowców, osób intensywnie trenujących, ale są to także narzędzia dla fizjoterapeuty podczas rehabilitacji osób w każdym wieku.

Akupresura - skuteczna forma łagodzenia dolegliwości bólowych, stresu i zmęczenia

Popularną metodą leczenia bólu u pacjenta jest akupresura, czyli forma leczenia polegająca na uciskaniu i dotykaniu wybranych miejsc na ciele związanych z występującymi dolegliwościami. W ofercie sklepu StudioMocy.com znajdziecie maty oraz aplikatory wieloigłowe przynoszące ulgę w dolegliwościach bólowych, ale mające również pozytywny wpływ na bezsenność, stres czy dolegliwości żołądkowe.

Mata do akupresury jest szczególnie polecana m.in. na:

  • bóle kręgosłupa i pleców,

  • rwę kulszową i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,

  • bóle głowy i migrenę,

  • stres, nerwicę, depresję,

  • bezsenność,

  • artretyzm.

Dotlenia mózg, poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie przynosząc ulgę bez konieczności wizyty u fizjoterapeuty. Dla osób początkujących sprawdza się mata do akupresury 4FIZJO. Natomiast dla szczególnie odpornych na ból polecamy matę Aplikator Wieloigłowy Lyapko, która pomoże uśmierzyć mocne bóle pleców i nie tylko. Tego typu mata do akupresury jest szczególnie polecana przez fizjoterapeutów w terapii i rehabilitacji.

Przeznaczony do masażu twarzy, szyi, brzucha, pleców oraz kończyn górnych i dolnych, o podobnym działaniu doskonale sprawdzi się aplikator wieloigłowy. Często wykorzystywany w kosmetologii - redukuje zmarszczki, pomaga w walce z cellulitem, podnosi podbródek oraz ujędrnia skórę. Oprócz tego aplikator wieloigłowy Lyapko łagodzi napięcia mięśniowe i działa kojąco na stres czy migrenowe bóle głowy.

Piny, pinokaty i katy, czyli Pinoterapia w fizjoterapii

Pinoterapia to zabiegi polegające na połączeniu akupresury, terapii manualnej, akupunktury mające na celu pobudzenie konkretnych ośrodków układu nerwowego oraz mięśniowego. Terapia ta wywołuje u pacjenta zmniejszenie bólu w wybranych partiach ciała, powoduje rozluźnienie mięśni oraz niweluje stres i napięcie układu nerwowego. Do podstawowych narzędzi wykorzystywanych w Pinoterapii należą m.in. Katy PRO do terapii manualnej, masażu, igłowania i wielu innych. Oferujemy także Pinokaty, czyli narzędzia do fizjoterapii zmniejszające ból, napięcia i stymulujące układ nerwowy podczas uciskania, ale bez przebijania skóry.

Wałki do masażu, mata do akupresury lub aplikator wieloigłowy to nie tylko narzędzia do fizjoterapii powszechnie używane w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale polecane przez sportowców oraz trenerów do wykorzystania w domowych zaciszu. Regularne stosowanie pozytywnie wpływa na napięcia mięśni, stany depresyjne, bóle pleców czy migrenę.

Mobilizacja i Fizjoterapia