Jak dobrać buty do podnoszenia ciężarów?

Jak dobrać buty do podnoszenia ciężarów?

Jak dobrać buty do podnoszenia ciężarów?

Jeżeli biegacie to nie w klapkach, jeżeli gracie w piłkę nożną to nie w sandałach, a jak podnosicie ciężary to nie w zwykłych adidasach. Dźwiganie sztangi do dyscyplina sportowa, do której należy odpowiednio się przygotować. Dobra kondycja i treningi są bardzo ważne, jednak podstawą jest bezpieczeństwo, zważywszy na gabaryty sprzętu. A bezpieczny trening zapewni wam m.in. obuwie, w którym się ćwiczy.

Dlaczego buty do dźwigania są tak ważne? Dlatego, że w obuwiu "miękkim" z dużą ilością pianki w podeszwie nie będziecie w stanie utrzymać odpowiedniej stabilizacji oraz równowagi. W szczególności, kiedy ciężar założony jest na plecach, a co za tym idzie ciężko się skupić na utrzymaniu napiętego brzucha, prostych pleców czy ściągniętych łopatek. Przy nieodpowiednim ułożeniu i źle dobranych butach można polecieć ze sztangą w przód. W takim przypadku kontuzja grzbietu jest murowana. Ogromny wybór butów sportowych w pełnej rozmiarówce, znajdziecie na stronie butyjana.pl.

Buty do podnoszenia ciężarów adidas


Aby nie ulec wypadkowi podczas podnoszeniu ciężarów, warto bliżej przyjrzeć się butom dedykowanym tej dyscyplinie sportu. Najbardziej znany, bezpieczny model to np. adidas Powerlift 4 GZ2866. Jego cholewka jest bardzo wytrzymała, a szeroki pasek, który zapinany jest na rzepy, idealnie dopasuje się pod wasze preferencje. Podobnie jest w modelu adidas Powerlift 4 GZ2864. Cholewka jest skonstruowana w taki sposób, aby była jak najwęższa i mocno przytrzymała stopę w jednej pozycji podczas danego ćwiczenia. Podwyższona podeszwa jest bardzo twarda po to, żeby stopa była maksymalnie ustabilizowana. Kolejnym modelem, który z pewnością sprawdzi się do dźwigania jest adidas Weightlifting II FU8165. Dzięki temu, że idealnie dopasowuje się do stopy, pozwala sportowcowi na pełną kontrolę nad swoim ciałem i ciężarem.


Czy warto kupić buty do podnoszenia ciężarów adidas?

Bardzo istotną sprawą w dobieraniu właściwych butów do dźwigania jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Na przykładzie modelu adidas Weightlifting II FV6592 zwróćcie uwagę na zróżnicowaną rozmiarówkę, ponieważ może ona być nieco zaniżona. Najlepiej będzie, jeżeli wybierzecie buty z taką długością wkładki, jaką nosicie na co dzień. Tabele rozmiarów znajdziecie również na butyjana.pl. Jeśli planujecie kilkuletnią przygodę z siłownią i ciężarami to adidas Weightlifting II FV6591 z pewnością jest najlepszą inwestycją. Model ten zapewni wam najwyższy komfort i wysoką jakość użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas tak trudnego treningu. Wszystkie wyżej wymienione buty świetnie sprawdzą się również na innych treningach na siłowni lub na zajęciach typu crossfit.


Jak zacząć podnosić ciężary?

Przede wszystkim pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano i podobnie jest z podnoszeniem ciężarów. Zanim dźwigniesz pierwszą poważną sztangę, minie trochę czasu. Osoba, która nigdy nie trenowała na siłowni, nie powinna od razu sama przejść na strefę wolnych ciężarów. Na początku należy nauczyć się podstaw, czyli prawidłowej postawy ciała podczas ćwiczeń. Odpowiednia rozgrzewka, aktywacja danych mięśni czy też streching są również kluczowe. Jeśli posiadacie trenera osobistego on będzie wiedział jak wami pokierować. 

All comments

Leave a Reply