Skarpety Getry do Martwego Ciągu

Skarpety Getry do Martwego Ciągu

Skarpety, Getry do martwego ciągu.

Na pewno wielu z was zastanawia się, czy skarpety treningowe istotnie różnią się od siebie. W tym artylule postaramy się Wam przybliżyć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, przed zakupem getrów do martwego ciągu. 

Jakie skarpety wybrać do martwego ciągu?

Jeżeli skarpety mają służyć do celów treningowych, to musimy pamiętać, aby dobrać odpowiednia długość skarpet. Z tego powodu, tradycyjne getry piłkarskie nie są najlepszym rozwiązaniem. Z reguły ich standardowa długość przekracza linię kolana, a podwijanie będzie nam przeszkadzać podczas treningu z ciężarami. To właśnie powód dla którego powinniśmy wybierać profesjonalne skarpety do martwego ciągu.

Drugim ważnym aspektem jest jakość materiału, który ma za zdanie chronić nasze piszczele przed otarciami i zapewniać odpowiednia kompresję. Stąd najczęściej stosowanym materiałem są wytrzymałe włókna syntetyczne. 

Wierzchnia warstwa skarpet do treningu z ciężarami, powinna być odpowiednio przystosowana do odprowadzania wilgoci, dlatego bardzo często stosuje się większe przerwy na szwach, co daje nam efekt oddychającej warstwy.

Syntetyczne materiały wpływają jeszcze na jedną ważną rzecz, jaką jest prawidłowe przyleganie do kończyny. Dzięki elastycznej warstwie, bez problemu dopasują się do każdej nogi, nadając im uniwersalnego charakteru. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie getrów do martwego ciągu?

Najważniejszym aspektem jest oczywiście materiał. Tradycyjne skarpety uszyte w 100% z bawełny, nie są tutaj najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że bawełna jest grubsza, mniej elastyczna, a co za tym idzie przeciętnie komfortowa. Struktura powinna być odpowiednio dobrana, aby nie były zbyt luźne, a jednocześnie nie mogą dawać efektu ucisku.

Dodatek syntetycznych materiałów do getrów, sprawia iż są one:

- bardziej odporne na uszkodzenia, wydłużając ich żywotność

- dużo lepiej dopasowują się do nogi 

- nie podwijają się nam podczas treningu

- lepiej chronią przed otarciami 

- można stworzyć specjalną warstwę oddychającą o odpowiedniej cyrkulacji powietrza 

- tworzą optymalną kompresję

Pamiętajmy, że to nie wygląd jest najistotniejszy, ale funkcjonalność. Dlaczego warto korzystać z podkolanówek do martwego ciągu?

Podstawowym zadaniem skarpet do martwego ciągu jest oczywiście bezpieczeństwo naszych piszczeli. Unikamy w ten sposób narażenia się na otarć skóry, które nie należą do najprzyjemniejszych momentów treningowych. 

Drugim elementem na który rzadziej zwracamy uwagę jest utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas aktywności fizycznej, a to przekłada się się lepszą pracę naszych mięśni. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest odpowiedni ślizg sztangi. Zastosowanie syntetycznych materiałów, pozwala sztandze płynnie poruszać się podczas kontaktu z kończyną, co czyni nasze ćwiczenia efektywnymi. 

 

Do czego jeszcze można wykorzystać skarpety do martwego ciągu?

Użyteczność skarpet treningowych jest dość spora. Nie jest to produkt przeznaczony wyłącznie dla trójboistów. Świetnie sprawdza się także podczas treningów podnoszenia ciężarów, crossfit, ale również podczas rekreacyjnych treningów. Bardzo często również biegacze korzystają z podkolanówek i właśnie profesjonalne skarpety do martwego ciągu mogą być świetnym rozwiązaniem ze względu na swoją charakterystykę, którą omówiliśmy w poprzednich akapitach. 

I na koniec wisienka na torcie. Podkolanówki w modnych wzorach mogą uzupełnić również Twój outfit poza siłownią, gdyż są świetnym dodatkiem do sportowych kreacji. 

Jeżeli szukasz odpowiednich skarpet do martwego ciągu, to bez trudu znajdziesz je w naszym sklepie w kategorii akcesoria treningowe oraz odzież i dodatki. Masz pytania? Chcesz wybrać odpowiednie skarpety dla Ciebie? napisz do nas, a chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. 

Komentarze

Zostaw komentarz